45-50 LB Lamb for 2021 Qurbani for Eid al-Adha (45 - 50 LBs Koyun 2021 Kurban Bayrami icin Kurbanlik)

Contact us for a price
​Please, input the name of the individual of whom the sacrifice is for
This product will be shipped on 07/01/2021

KURBAN KESİMİ 

İslam Dini gereklerinden, Kurban görevini artık çağdaş yöntemlerle, gıda standartlarına ve İslami kaidelere uygun olarak gerçekleştirebilirsiniz.

Amerika'daki en büyük ve önde gelen Türk marketlerinden AKMARKET’e, "e-kurban" projesi ile web sitemizden, bizzat AKMARKET'e gelerek, veya telefonla ulasarak kurban siparişinizi kolayca verebilirsiniz.

Kurbanınız, AKMARKET tarafından satın alınıp, anlaşmalı  tesislerimizde Kurban Bayramı'nin birinci günü olan 31 Temmuz 2020 tarihinde, İslami koşullara uygun olarak kesilecektir.

Vekaleten kesilen kurbanınızı Kurban Bayramı'nın ilk gunu olan 31 Temmuz 2020 tarihinde AKMARKET, 320 Wabash Avenue, Paterson NJ 07503 adresinden teslim alabilir ya da Kurban Bayramı'nın ikinci günü olan 01 Agustos 2020 tarihinde,  New Jersey, New York, Pennsylvania ve Connecticut eyaletleri sınırlarında bir adrese teslim ettirebilirsiniz.

 

ÇALlŞMA KOŞULLARIMIZ

Sistemimiz, "vekaleten kurban kesimi" üzerine kuruludur. Sipariş veren kişi, AKMARKET'teki yetkililer ile kurbanın kesimini gerçekleştiricek kişileri vekil tayin etmiş olacaktır. Sistemimizle kendi adınıza kurban kesimi siparişi verebileceğiniz gibi başkasi adına da sipariş verebilirsiniz. Bu durumda, kurban kestirmek için vekalet vermek isteyen kişinin adı ve soyadının sipariş formunda belirtilmesi gerekmektedir.

Müşteri tarafından sipariş edilen kurban, AKMARKET aracılığıyla satın alınıp, anlaşmalı tesislerimizde Kurban Bayramının 1. gününe denk gelen 31 Temmuz 2020 tarihinde İslami koşullara ve gıda standartlarına uygun olarak kesilecektir, ("Dinimizde, bir Müslüman kurbanını kendisi kesebileceği gibi başka bir Müslüman'a da kestirebilir. Kurbanı kestirme konusundaki izin bizzat ifade edilebilecegi gibi, izne delalet eden söz, fiil ve davranışlar da izin sayilir. (İslam Ansiklopedisi)

 

NASIL SİPARİŞ VEREBİLİRSİNİZ?

Vekaleten kurban kesimi siparişlerinizi web sitemiz, www.akmarket.com'daki ilgili formu doldurarak internetten, bizzat AKMARKET'e gelerek, ya da telefonla bize ulasarak verebilirsiniz.

Sipariş vermek icin AKMARKET'e gelmeyi tercih ederseniz "Cash Register" standından alabileceğiniz sipariş formunu doldurduktan sonra mağaza kasasında kredi kartınızla veya nakit olarak ödeme yapabilirsiniz.

 

KURBAN KESİMİ VE PAKETLENMESİ

Müşteri tarafından siparis edilen kurban, AKMARKET aracılığıyla satın alınıp, anlaşmalı tesislerimizde Kurban Bayramı'nın 1. gününe denk gelen 31 Temmuz 2020 tarihinde İslami koşullara ve gıda standartlarına uygun olarak kesilecektir. Kurbanlık hayvanların derileri, kesim bedeli olarak anlaşmalı tesise bırakılacaktır..

AKMARKET tarafından satın alınacak kurbanlıklar bir yaşını doldurmuş koç olup ortalama canlı ağırlıkları 90-95 lb'dur. Bu ebatlardaki bir koç kesildikten sonra, derisi, iç organları ve kuyruğu ayrıldığında geriye ortalama  45-50 lb'luk bir karkas et kalır.

Kurbanlıkların fiyatı, sizin tercihine göre olup, ağırlığı ve hayvanın kesilmesini takip eden prosedürlerdeki deri, bağırsak, et, kemik ve benzeri dağılımının piyasa standartlarına uygunluğu AKMARKET güvencesi altinda olacaktır.

Kurbanlık fiyatına sadece alımı, kesimi, parçalanması ve paketlenmesi dahildir. Amerikan Gıda Mevzuatı'ndaki, "Kırmızı Et ve Et Ürünleri Üretim Tesisleri Kuruluş, Açılış, Calışma ve Denetleme Usul ve Esaslarına Dair Yönetmeliğe" göre kurbanların iç organları ile sakatatlarının paketlenmesi ve taşınması sağlık ve gıda standartları açısından uygun değildir. Bu nedenle kurbanların sakatatları anlaşmalı tesislerimizde imha edilecek ve herhangi bir ticari amaç için kullanılamayacaktır.

Kesimi yapılan kurbanlik 2 but, 2 kol,  2 kafes, 1 gerdan olmak üzere toplam 7 parça olarak hazırlanacak ve AKMARKET tarafından hijyen ve gıda standartlarına uygun şekilde ayrı ayrı paketlenip, bir koli içerisinde müşteriye teslim edilecektir.

 

KURBANINIZIN TESLİM SEÇENEKLERİ:

1) Kendiniz teslim alabilirsiniz;

Vekaleten kesilen kurbanlar, 31 Temmuz  2020 tarihinde (Kurban Bayramı'nın 1. günü) 12:00 AM - 9:00 PM saatleri arasında aşağıda belirtilen dağıtım noktasından teslim alınabilir. Dağıtım noktasından teslim alınacak kurbanlar için bir nakIiye ücreti yoktur.

Dagitim noktasi: 

AKMARKET 320 Wabash Ave.,, Paterson, NJ 07503 Tel: (973) 742-3700


2) Adresinize teslim edilebiulir:

Vekaleten kesilen kurbanların adrese teslimi sadece New York, New Jersey, Pennsylvania ve Connecticut eyaletleri için geçerlidir. Vekaleten kesilen kurban AKMARKET soğukhava depolarında bir gün dinlendirildikten sonra, 01 Ağustos 2020 tarihinde (Kurban Bayramı'nın 2. günü) 12:00 AM - 10:00 PM saatleri arasında, müşterinin tercih edeceği bir zaman diliminde adrese teslim edilecektir.

Adrese teslim edilmesi istenilen kurbanlar için dağıtım ücreti olarak $ 45.00 alınmaktadır, bu miktar kurban fiyatının üzerine ilave edilecektir.

Fiyatlarımıza New Jersey Sales Tax dahildir

 

DİĞER VE ÖZEL KURBAN SİPARİŞLERİNİZ ICIN AKMARKET ILE TEMASA GEÇİNİZ

 

AKMARKET 320 Wabash Avenue, Paterson, NJ 07503

Tel: (973) 742-3700   www.akmarket.com

aslan@akmarket.com

Hizmetimiz ve dağıtım kapasitemiz belirli sayıda kurbanla sınırlıdır